Вие имате прво да ја знаете вистината

Само поради оваа причина Бајден би можел повторно да се кандидира за претседател во 2024 година

Американскиот претседател, Џо Бајден, изјави дека еден од факторите кои би можеле да му помогнат во одлуката дали тој да се бори за нов мандат ќе биде можната кандидатура на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Тоа би ја зголемило можноста за моја нова кандидатура, изјави Бајден за американската медиумска куќа, ABC News.

Доналд Трамп се уште тврди и цврдто верува во неговите убедувања дека тој изгубил на изборите во 2020 година поради измама.

Поранешниот претседател на САД во неколку наврати споменуваше можност за нова кандидатура, но се уште официјално тоа тој не го има објавено никаде.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!