Вие имате прво да ја знаете вистината

Поранешната плејбој девојка на Хефнер си ја отвори душата: Првиот секс беше трауматичен, буквално ме турнаа кон него, бев шокирана

Холи Медисон (41) во подкастот Power: Hugh Hefner се потсети на својот прв секс со Хју Хефнер. Таа го опиша искуството како трауматично, објави порталот Page Six .

Атрактивната русокоса, која се забавуваше со починатиот основач на култното списание Плејбој од 2001 до 2008 година, се присети дека се вратила со група жени од ноќен клуб во вилата на Хефнер, каде работите, како што вели, многу брзо ескалирале.

Бев целосно изгубена. Тој буквално беше турнат кон мене. И откако се случи тоа, се чувствував ужаснато и засрамено, сето тоа имаше многу повеќе емоционално влијание врз мене отколку што мислев, рече Холи.

Не очекував дека ќе имам секс веднаш таа вечер. Мислев дека тоа ќе биде нешто како прв состанок – иако очигледно не беше традиционален прв состанок. Мислев дека нема да морам да правам работи што не ми се допаѓаат, верував дека ќе можам сам да одлучам дали сакам да се вратам на друг состанок со него или не, додаде таа.

Медисон признала дека навистина му се восхитувала на Хефнер во тоа време, но била ужасната од фактот што сите други жени знаеле дека спијат заедно.

Мислев дека Хју е навистина паметен, тој беше пример и ми се допадна, дури ни помислата да имам секс со него не ми беше одбивно, иако знам дека многу луѓе на тоа гледаа со одвратност, рекоа ох, па тој е стар, одвратен човек. Но, фактот што сите знаеја дека сме интимни – дефинитивно беше надвор од мојата комфорна зона. Одеднаш сфатив дека сега сите ќе знаат за мене и тоа ме преплаши, се присети Холи.

Таа додала дека таа вечер размислувала да ја напушти вилата, но сепак останала и објаснила зошто.

Бев под притисок. Потоа помислив и заклучив: Добро, тоа е тоа, нема враќање назад, штом сум овде, барем би можел да го добијам она за што дојдов. Следното утро Хефнер ме пушти да се преселам кај него, што на некој начин бараше почитување, а јас тоа го сакав – другите да ме почитуваат. Чувствував дека ова сексуално искуство со него ќе ме прогонува засекогаш ако постапев поинаку и заминав, рече таа.

Холи се преселила во вилата на Плејбој во август 2001 година. За тоа време, таа била во големи долгови и постоела опасност да стане бездомник.

Хефнер почина во септември 2017 година на 92-годишна возраст од срцев удар и сепса. Во 2013 година, таа се омажи за ТВ продуцентот Пасквале Ротела , со кој имаше две деца. Тие се разведоа во февруари 2019 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!