Вие имате прво да ја знаете вистината

Таа важеше за една од најубавите плејбој девојки, но заврши трагично, не можеше да ја поднесе болката што животот и ја нанесе

Ана Никол Смит, според многумина беше една од најубавите плејбој зајачици на сите времиња. Таа решила да си го одземе животот на 41-годишна возраст, откако нејзиниот син ненадејно починал.

Ана зад себе оставила петмесечна ќерка. Таа беше една од најпознатите ТВ лица, се прослави во 1993 година, кога позираше за насловната страница на престижниот магазин Плејбој. Таа во текот на нејзиниот живот се омажила двапати, а втор сопруг и бил 89-годишниот милијардер Џеј Хауард Маршал, поради што го добила епитетот на лесна женска и спонзоруша.

Меѓутоа, нејзиниот живот се претворил во пекол, кога нејзиниот син починал на 21-годишна возраст од наводно предозирање со наркотици. Иако со години тие не биле во добри односи, токму поради неговите пороци, Ана и Даниел успеаја непосредно пред неговата смрт да ја подобрат нејзината врска. По големата трагедија што таа ја доживеала често била болна, па често на своја глава пиела разни апчињата. 

Почетокот на февруари 2007 година, таа беше пронајдена мртва во хотелска соба. Според обдукцијата, таа починала поради мешавината на апчиња кои ги внесувала во телото. Нејзината тогаш петмесечна ќерка оттогаш живее со својот биолошки татко Лери. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!