Вие имате прво да ја знаете вистината

Фотографијата што го обиколи светот: Објавена првата заедничка фотографија на принцот Хари и Меган со нејзината ќерка Лилибет Дијана (фото)

Објавена е првата фотографија од принцот Хари и Меган Маркл со нивното последно бебе, Лилибет. Војводата и војвотката од Сасекс го дочекаа своето второ дете, девојчето Лилибет Дијана, во јуни 2021 година. Принцот Хари и Меган Маркл ја објавија првата фотографија од нивната ќерка Лилибет, а воедно со тоа и ја претставија семејната божиќна честитка.

Фотографот кој ја направи оваа прекрасна фотографија ја објави и на неговиот Инстаграм профил со текст за да го крие својот ентузијазам и чест бидејќи имал можност да го овековечи овој момент со оваа прекрасна двојка со две мали деца.

Ова е еден од оние ретки и посебни проекти во кои имав среќа да бидам. Тоа што имав можев да ја продолжам приказната за ова семејство кое прво го фотографирав кога се свршија, потоа на денот на нивната венчавка, како брачна двојка, а сега видов дека нивната љубов се манифестира во две прекрасни деца, беше голема чест, напиша фотографот Алекси Лубомисрски во описот на фотографијата.

Секој што ја видел мојата кампања #AllLoveSeries ќе знае дека една од најголемите радости што ја добивам од фотографијата е кога можам да фотографирам љубов во една или друга форма. Дека субјектите имаат доволно доверба во вас, дека тие се отвораат и ја документираат нивната врска и ја преведуваат во слика, е еден од најголемите дарови што може да ги има еден фотограф, изјави тој.

Овој ден со војводата и војвотката од Сасекс беше толку радосно искуство за кое се чувствувам исклучително привилегиран што сум поканет да го овековечам, заклучил фотографот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!