Вие имате прво да ја знаете вистината

Астолозите тврдат: Ова се двете најдобри и двете најлоши жени според хороскопскиот знак! Вистина или мит !?

Астролозите ги споредија ликовите на сите дами од хороскопот и ги посочија двете најдобро оценети дами во улогата на сопруга, како и двете најлошо оценети дами во истата улога.

Еве кој ја добија таа ласкава и не многу ласкава титула:

Највисоко оценети се жените со хороскопски знак, Водолија.

Првото место им припаѓа на жените Водолија. Тие може да биде толку одлични партнери што изгледа нереално. Сопругата во знак Водолија е речиси митска жена, хероина од соништата на мажите: засекогаш убава, позитивна и мила. Секогаш ќе живее задоволно и среќно покрај својот сопруг.

Таа никогаш нема да живее со него сама од погрешни причини. Ако излегувате со жена Водолија и се уште не сте се омажиле за неа, веројатно не знаете да ги цените вистинските работи.

Овен: Жена во знакот овен е асоцијација за тврдоглава жена, но само оние кои се во брак со неа знаат дека имаат вистинско богатство покрај себе.

Да, таа може да биде тврдоглава, но нејзината „маана“ не се издвојува во морето на другите квалитети што ја прават одлична сопруга. Таа секогаш ќе се труди да биде убава и да изгледа добро. Во исто време, таа совршено ќе се грижи за куќата, семејството, сопругот, децата. И да, секогаш ќе има време за сè .Таква е жената Овен.

Следниве дами од хороскопт се најлоши оценети како сопруги.

Шкорпија – Неверојатно привлечна, волшебно интелигентна и убава млада дама, но најлошо оценета меѓу сопругите од хороскопот. Бракот со Шкорпија ќе биде одличен се додека траат љубовта и занесот.

Но, колку време е потребно ? Кога страстите ќе почнат да стивнуваат, Шкорпијата може да оди на другата врата барајќи повеќе, бидејќи живее од страст и возбуда. Тоа е нејзината омилена храна.

Риби – Слично на Шкорпија. Многу убава и пријатна жена која едноставно заминува кога не и се допаѓа се.

Колку и да е чувствителна, таа може да биде ладнокрвна. Некако оди од крајност во крајност во тој поглед. Таа е многу лоша во балансирањето. Колку и да се трудат да бидат одлични сопруги, нешто друго (или некој друг) лесно им го одвлекува вниманието.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!