Вие имате прво да ја знаете вистината

Веста дека се сервира суши врз голи девојки го запали Сплит: Се огласи хрватка која го работи тоа

Веста дека врз голи девојки им служат суши во рестораните во Сплит, предизвика бура во Хрватска. Менито ги вклучува овие водни специјалитети под името „уметничка изведба на украсување и јадење суши од тело“, а една од девојките од кои јадат гостите ги сподели своите искуства.

– Не го доживеав како да се соблекувам за пари. Број еден, воопшто не бев гола. Ако сум била гола, тогаш сите сме голи на плажа. Сè што можеше да се види беа моите раце, нозе и дел од телото што не беше покриен со пластични листови. Кога ми го тргнаа сушито, сè уште бев облечена – изјавила анонимната соговорничка за RTL.

Таа понатаму наведува дека сите девојки имале самолеплив градник со цвет од локвален крин и гаќички со проѕирни прерамки од страна, па изгледа дека ги нема.

– Уште еден голем локвален крин оди преку стомакот бидејќи би било нехигиенско да се стави суши само на голо тело – рекла девојката.

Таа вели дека за оваа работа дознала преку пријателка кој веќе работела во тој локал и и понудила да дојде на една недела.

-Ми кажа дека имало некаков перформанс и во склоп на него дека морам да стојам во костим за капење и дека ќе ми стават суши врз мене. Реков ајде. И на крајот одлично си поминав. Не е лоша платата и си помислив, ајде да пробаме, инаку сум отворена за такви работи – додаде таа.

Таа вели дека гостите не ја допирале додека јаделе од нејзиното тело, освен кога сосот ќе им капнел на нејзината рака.

– Имав чувство дека гостите се позасрамени. Важно е да се нагласи дека цело време со нас беше персоналот од ресторанот, келнерите и девојката која не подготвуваше. Да се ​​посрамевме во секој момент, само ќе им дадевме знак, се ќе беше прекинато и толку – тврди девојката.

Патем, во Јапонија оваа практика е позната како нијотаимори. Ако е машко тело, тогаш се нарекува нантаимори.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!