Вие имате прво да ја знаете вистината

Москва драстично го казни Гугл со 100 милиони евра!

Москва драстично ја казни американската веб компанија Гугл!

Московскиот суд ја казни американската веб компанија Гугл со 7,2 милијарди рубљи односно 98,4 милиони долари поради системско доставување на забранети информации во Русија!

Компанијата Гугл одговара за административната повреда од став 5 на член 13.41, според одлуката на судот во областа Тагански во Москва, се наведува во соопштението на судот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!