Вие имате прво да ја знаете вистината

НАЈЗГОДНАТА ФУДБАЛЕРКА ЈА ОСТАВИ ДЕВОЈКАТА ЗА БРАЗИЛЕЦ ОД ПРЕМИЕР ЛИГА: И забоде нож во грб, па се сликаше скоро гола

Фудбалската репрезентативка на Швајцарија, Алиша Леман, во последно време е во центарот на вниманието на светските медиуми и поради нејзините атрактивни слики и поради приватниот живот.

Многумина велат дека Алиша е најатрактивната фудбалерка, а до неодамна беше во тригодишна врска со фудбалерката на ПСЖ, Рамона Бахман, која ја напушти поради фудбалерот на Астон Вила, Даглас Луиз.

Рамона јавно изјави дека Алиша и го скршила срцето, но тоа не ја спречува фаталната швајцарска репрезентативка јавно да ужива во новата врска.

Алиша Леман е една од најатрактивните и најубавите фудбалерки, ако не и најубава, а досега веќе собра над 5,5 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Таа неодамна изјави дека мажите доаѓаат на натпреварите на девојките само затоа што фантазираат за нив: “Треба да се каже вистината. Луѓето кои доаѓаат на нашите игри не доаѓаат за фудбал. Тие доаѓаат да фантазираат да спијат со нас, девојките кои играме “, рече Леман.

Таа исто така додаде: “Ако гледаме машки фудбал, многу девојки одат на трибините. Сепак, не за да фантазираат за фудбалери, туку за да навиваат за нивниот клуб”.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!