Вие имате прво да ја знаете вистината

Ова е првиот дечко на Анџелина Џоли: Се сплеткале на 14 години и живееле заедно, а тоа било одлука на нејзината мајка

Првото момче на Анџелина Џоли е Антон Шнајдер, костимограф и сценограф во Холивуд. Има многу кои целосно ја заборавиле нивната врска, со оглед на тоа што таа водела прилично турбулентен живот.

Иако во последно време ја форсира улогата на посветена мајка, нејзиниот статус е прилично разнишан. Битката за старателство меѓу неа и Бред Пит продолжува, а јавноста не го гледа крајот, пренесува Wanted.

Сепак, многумина токму овие денови се сетија на периодот кога Анџелина беше омилена холивудска бунтовничка. Така го запознала својот поранешен сопруг Били Боб Тортон кога и двајцата биле во брак. Тие двајца постојано ја шокираа јавноста. Освен што несоодветно си разменувале нежности, и двајцата носеле шишиња крв околу вратот. Така се распадна првата врска на Анџелина.

Така беше и со нејзиниот прв дечко Антон, со кој стапи во врска на само 14 години, а по само неколку месеци од врската почнаа да живеат заедно.

„Тоа беше најпаметното нешто што можеше да го направи мајка ми затоа што, вака, не седевме заедно по паркови. Живеевме како брачен пар две години. Кога наполнив 16 години, сакав слобода и сакав да се фокусирам на работа. Така завршив средно училиште порано и отидов да работам. Не излегував додека не го запознав Џони“, објаснила актерката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!