Вие имате прво да ја знаете вистината

Порнхаб ги објави најпребаруваните поими, еден го достигна врвот: Каква порнографија пребаруваат жените?(18+)

Една од најпознатите светски порнографски платформи, Pornhub, ги откри најпопуларните термини пребарувани во текот на 2021 година, а пребарувањата за еден термин се зголемија за неверојатни 400 проценти во текот на празничната сезона.

Песните како „Santa Baby“ кои имаат сексуална конотација, како и Дедо Мраз, се меѓу најбараните термини, а вниманието на корисниците на Pornhub оваа празнична сезона најмногу е насочено кон г-ѓа Мраз, па терминот „Mrs. Claus“ беше пребаран за 401% повеќе од вообичаено.

Дедо Мраз или „Santa“ е втор најпребаруван термин на Pornhub, со пораст од 374 проценти. Други популарни термини за пребарување се „елф“, „хххмас“ и „елф хентаи“.

Порнографијата „Хентаи“ е најпребаруваниот термин во САД, додека во Обединетото Кралство е на третото место. Терминот се однесува на јапонски порнографски аниме, манга или видео игри.

“Цртаните филмови нудат повеќе фантазија отколку обична порнографија. Бидејќи не се реални, можат да одат и подалеку отколку во реалноста, па имаат помалку ограничувања од реалноста. Има повеќе заплети во порнографијата хентаи, а луѓето се чини дека се повеќе и повеќе заинтересирани за контекстот на приказните“, рече др. Лори Бетито, директор на Сексуалниот здравствен центар на Pornhub.

Вториот најпребаруван термин во годината е „романтика“, а меѓу најбараните порно ѕвезди се Лана Роадс, Рајли Рид и Абела Денџер. Мажите најмногу пребаруваат според следните категории: Јапонки, МИЛФ, Возрасни, Црнкињи, Хентаи, Анал, Аматери, Лезбејки, Тројки, Трансродови, Големи гради и Голем пенис.

Жените пак најмногу пребаруваат: Лезбејки, Јапонки, МИЛФ, Тројки, Возрасни, Хентаи, Анал, Црнкињи, Аматерски, Популарни за жените, Големи гради, Женски оргазам.

Најголем дел од посетителите на Pornhub доаѓаат од Соединетите Американски Држави, потоа од Обединетото Кралство, кое ја престигна Јапонија. Не се грижете, Македонија не беше меѓу првите 20 земји во 2021 година, но тоа е само поради малата популација на нашата држава.

Најпребарувани термини:

 1. Хентаи
 2. Романтика
 3. Групен секс
 4. Фитнес
 5. Заменување

Најгледани категории:

 1. Јапонски
 2. Лезбејка
 3. Црнкињи
 4. Хентаи
 5. МИЛФ

Најбараните порно актерки:

 1. Лана Роадс
 2. Абела Дејнџер
 3. Ева Елфи
 4. Рајли Рид
 5. Миа Малкова

Земји од кои доаѓаат најмногу корисници:

 1. САД
 2. Обединетото Кралство
 3. Јапонија
 4. Франција
 5. Италија

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!