Вие имате прво да ја знаете вистината

Се појави фотографија од Новак Ѓоковиќ како дете, дали би можеле да го препознаете ? (фото)

Тие денес важат за најуспешните српски тенисери, но во минатото беа само деца кои веројатно немаа поим до каде ќе стигнат во кариерата.

Српскиот тенис во последните две децении доживеа вистинска експанзија, која Новак Ѓоковиќ, Ана Ивановиќ, Јелена Јанковиќ, Јанко Типсаревиќ, Виктор Троицки со своите успеси го донесоа на магичниот мегдан.

На социјалните мрежи се појави компилација од фотографии од познати тенисери, како изгледале кога биле само деца со големи соништа и како изгледаат денес. Малкумина од јавноста знае како изгледал најдобриот тенисер во светот кога бил дете, па погледнете:

Многумина од нив тогаш не претпоставуваа дека години подоцна ќе ја напишат историјата на светскиот тенис.

Можеби на овие фотографии нема да препознаете некои од познатите тенисери, но затоа тие денес сите ги знаеме и заедно навиваме за нив на сите натпревари.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!