Вие имате прво да ја знаете вистината

Чува овци, вози трактор и пуши пури, поранешната НБА ѕвезда го нема многу често, но кога ќе се појави секогаш го предизвикува хаос (фото)

Пеѓа Стојаковиќ по завршувањето на својата богата кариера, избра помирен живот, се повлече од јавноста, а кога објавува нешто на социјалните мрежи секогаш привлекува големо внимание.

Овој пат легендарниот кошаркар објави фотографија на својот Инстаграм профил, а неговите следбеници се во дилема дали е поинтересна самата фотографија или описот што Стојаковиќ решил да го искомбинира со неа.

А што ако таа сфати дека не сум многу паметен, се пошегува Стојаковиќ и напиша во описот на фотографијата.

За кратко време пристигнаа реакциите на неговите познаници, помеѓу кои и Никола Миротиќ, кошаркарот на Барселона и Шон Марион, поранешен соиграч на легендата од генерацијата на Далас, која стана шампион на НБА лигата.

Претходниот пат кога Стојаковиќ беше активен на оваа социјална мрежа беше по смртта на Душан Дуда Ивковиќ, а често знаеше да стане хит во минатото благодарение на своите објави.

Секако, посетата на неговиот Инстаграм профил е интересна, само запомнете ја фотографијата на која можете да го видите како вози трактор и чува овци.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!