Вие имате прво да ја знаете вистината

Еве зошто денес сите зјапаа во убавата сопруга на Лионел Меси: Нема да бидете рамнодушни ни вие

Лионел Меси и неговата згодна сопруга Антонела го честитаа Божиќ на социјалните мрежи.

Стајлингот на сопругата на еден од најдобрите светски фудбалери го привлече вниманието на многумина.

Додека, на пример, Роналдо позираше во пижами со семејството, Аргентинецот тоа го направи во одлочна спортска комбинација, додека неговата сакана малку претера со краткиот фустан за најголемиот христијански празник.

„Среќен Божиќ“, напишала Антонела додека позирала во ултра краток црвен фустан, а комплиментите за нејзиниот изглед само пристигнувале, а многумина заклучиле дека тие двајца уживаат во љубовта и заедничката среќа.

Да потсетиме, Антонела Рокуко Меси во 2017 година го кажа судбоносното да на светски познатиот фудбалер Лионел Меси, а нивната љубовна приказна датира од раното детство.

Имено, Антонела и Лионел практично пораснале заедно – Меси се дружел со братот на Антонела, а како што и самиот признал, најмногу поради тоа за да можел почесто да ја гледа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!