Вие имате прво да ја знаете вистината

Беше поталентиран од Новак, сега најмладиот Ѓоковиќ е во врска со топ модел и водителка на Еуроњуз, убава е како божица (фото)

Новата девојка на Ѓорѓе Ѓоковиќ е Сашка Веселинов. Најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ десет месеци е во тајна врска со водителката и топ модел.

Две години не се знаеше ништо за емотивниот живот на најмладиот од тројцата браќа Ѓоковиќ. Откако стави точка на четиригодишната врска, сите ги интересираше, но никој не успеа да открие дали некоја нова убавица го освоила неговото срце.

ТВ-лицето на Еуроњуз, повеќекратна мисица и инфлуенсер зрачи со неверојатна харизма, па не е ни чудо како успеала да го освои Ѓорѓе.

На јавноста не и е познато колку е сериозна врската и како родителите на Сашка го прифатиле Ѓорѓе, ниту дали врската ќе трае доволно долго за таа да стане снаа на Ѓоковиќ, а сепак, и сега водителката има јасна визија на совршената свадба.

Да биде лето и убаво време, романтично, со бели рози. Саша Матиќ да пее. Може да биде на море. И да е мојот сопруг оној вистинскиот, не сакам да си играм брак и да се мажам повеќе пати, изјавила за Ред новата девојка на Ѓорѓе Ѓоковиќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!