Вие имате прво да ја знаете вистината

Еротски хороскоп за секој знак, близнаците експериментираат, стрелците сакаат необични места, но ќе ве изненади кои се најиздржливи во таа работа

Секој хороскопски знак има специфична предност во креветот. Откријте што го возбудува вашиот партнер и достигнете сосема ново ниво на уживање.

Овен

Сакате да бидете директни и многу сте страствени. Понекогаш ви е тешко да се воздржите, па може да станете насилни. Ако тоа му одговара на вашиот партнер, по секоја случајност, тој ќе доживее неочекувано задоволство покрај вас. Вие сте спонтани и не поднесувате ограничувања. Партнерот може да биде целосно отворен и да ви ги открие своите мали тајни.

За време на сексуалниот чин вие сте најгласни од сите знаци на Зодијакот. Предиграта е губење време за вас, бидејќи веднаш доаѓате до поентата. Во состојба сте да ја одделите љубовта од се, но очекувате партнерот да ви биде посветен и со душа и со тело.

Бик

Знаете да уживате во се, но понекогаш може да претерате. Физичкиот изглед и однесувањето на партнерот ви значат многу додека водите љубов. Ве возбудуваат галењето и масажата. За време на сексот сакате да слушате музика, а за време на љубовните паузи слатките или пијалоците стануваат составен дел од ритуалот.

Во сè сте бавни, а предиграта ви значи речиси исто колку и самиот љубовен чин. Не постигнувате брзо оргазам, но тој е толку силен и исполнет што не можете да ја продолжите љубовната игра некое време после него. Не сакате перверзии и експериментирање, пред се затоа што сте малку мрзеливи, но и затоа што влегувате во посериозна сексуална врска само ако има емоции.

Близнаци

Вашата љубопитност постојано ве принудува да експериментирате и да барате нови начини да го задоволите вашето сексуално его. Порнографијата не ви е туѓа и има многу стимулирачки ефект врз вас.

Љубовта и нежноста не ја врзувате за себе. За време на љубовниот чин најважни ви се рацете, устата и јазикот. Кога сте инспирирани, можете да најдете многу начини да го доведете вашиот партнер до врвот.

Перверзиите се, според вас, составен дел од љубовната игра. Не сте заинтересирани да бидете роб на предрасудите, бидејќи најважно ви е убаво да се забавувате.

Партнерите секогаш се трудат да ве задоволат, дури и кога не уживаат премногу, бидејќи сакаат покрај себе да имаат интересна и шармантна личност како вас.

Рак

Многу сте романтични и никогаш не се разделувате со љубовта. Внимателни сте и никогаш нема да правите нешто што не му е угодно на вашиот партнер. Вашиот оргазам не е силен, тој е скриен, тивок и долготраен. Меѓутоа, ако вашиот партнер е возбуден, ќе глумите спонтани и силни оргазми и ќе бидете подготвени да ја спроведете секоја негова идеја.

Вие не сте перверзни. Прилично сте отпорни во себе и понекогаш сте изненадени од енергијата што произлегува од вашето тело. Поради стравот да бидете отфрлени, ретко сте први кои преземаат иницијатива и ја препуштаат на партнерот.

Лав

Најважно за вас е луѓето да ви се восхитуваат, па кога партнерот ќе ве погледне со ентузијазам, лесно ќе го достигнете врвот на сексуалното задоволство. Важен ви е изгледот и секогаш избирате партнери кои се привлечни и кои го привлекуваат вниманието на околината.

Инсистирате на својата слобода и кога станува збор за секс, склони сте кон флерт и сакате луда забава. Свесни сте за својата сексуалност и успевате да освоите партнер.

Не ви треба умерена предигра и малку романтика. Сакате да го „водите главниот збор“ за време на љубовниот чин, па ако испадне обратно, не е невозможно да доживеете оргазам. Не сте премногу имагинативни, а квалитетот го цените повеќе од квантитетот.

Девица

Барате и совршенство, па секогаш имате чувство дека не сте доволно добри. А вие сте многу критични кон партнерот.

Бидејќи имате вроден страв од нечистотија и инфекции, можете да се опуштите само ако водите љубов со партнер кој го познавате и кој ги исполнува вашите строги хигиенски критериуми. Туширањето пред и потоа, а понекогаш и за време на секс е задолжително. Понекогаш треба да реализирате некоја фантазија, но само доколку партнерот ви даде поддршка. Благодарение на вашата способност за лесно учење, можете да станете мајстор во сè.

Вага

Тоа не е најважната работа во вашиот живот. Повеќе уживате во играта на заведување отколку во самиот љубовен чин. Доста сте дисциплинирани и сакате да се прилагодувате на партнерот. Во кревет умеете да бидете она што се очекува од вас и лесно да го врзете партнерот за себе. Оргазмот не ви е задолжителен, иако не ви е проблем да го доживеете, дури и неколку пати по ред. Сексуалното задоволство не го цените на свој начин, туку по тоа колку сте го импресионирале и задоволиле партнерот.

Вие сте прво и основно софистицирана личност, чиј модел на однесување сите се обидуваат да го следат. Многу ви се допаѓа, но ако изгубите мерка во него, се случува да останете осамени покрај морето од обожаватели.

Шкорпија

Тоа е најважното нешто во вашиот живот и го сфаќате крајно сериозно. Затоа не ве интересираат краткорочни афери и минливи врски. Потребна ви е силна личност, покрај која ќе можете да ја оживеете сета своја голема страст. Редовниот секс е задолжителен за вас. Многу сте сексуално издржливи и сте способни целосно физички и психички да го исцрпите партнерот. На нив често оставате видливи знаци на вашата нескротлива страст.

Иако во суштина не сте перверзни, лесно ви е да ја избришете границата помеѓу нормалниот секс и перверзијата.

Стрелец

За вас сè е пред се забавно. Го доживувате како нормално продолжување на дружењето со личноста за која се грижите. Бидејќи гледате на се како забавно и не го сфаќате сериозно како другите луѓе, имате тенденција често да менувате партнери.

Најпрво, сакате да разговарате со вашиот партнер и да се договорите што ќе направите за да го максимизирате нивото на возбуда и задоволство. Вам ви е важно партнерот да е задоволен со се, па спремни сте да пробате различни работи за да биде што поинтересно. Сакате да водите љубов на необични места. Не толерирате никаква дисциплина и не толерирате некој да ве третира како свој имот.

Јарец

Постои најголема заблуда за вашата сексуалност. Причината за таквото мислење лежи во тоа што сте многу внимателни и што не брзате во ништо, па ни во сексот. Важно ви е добро да го запознаете партнерот пред да станете интимни.

Кога тоа ќе се случи, се претворате во сексуално ненаситна личност. Многу сте директни и немате кочници. Инсистирате на целосно задоволство и сте малку себични. Она што најмногу ви се допаѓа е едноставното секс. Исто така, имате контрола врз целиот свој сексуален живот и во него нема никакви изненадувања или непредвидливи работи. Ти се случува само тоа што го сакаш.

Водолија

Многу сте непредвидливи во сè. Ви недостасува чувство за пропорција, па не можете да одлучите кога е време да престанете.

Не ви е потребна предигра и повеќе сакате веднаш да преминете на одредена работа. За време на сексуалниот чин имате навика да го набљудувате однесувањето на партнерот, особено изразите на лицето. Не сте премногу врзани за еден партнер и се случува да бидете во врска со неколку од нив истовремено. Тоа ти е нормална појава и не гледаш ништо неморално во тоа. Повеќе ви одговараат лабавите сексуални односи, бидејќи не го ограничуваат чувството на слобода.

Риби

Вашиот живот, а особено со сексот, се управувани од емоции. Иако играте подредена улога во чинот на љубовта, тоа не ве спречува да ги изразите вашите најдлабоки емоции. Имагинативни сте и чувствителни и копнеете за возбуда и сензуалност.

Затоа ви се допаѓаат партнерите кои се крајно слободни во се. На прв поглед делувате воздржано и ја препуштате доминацијата на партнерот. Перверзијата не ви е вродена, но не треба да ја избегнувате, доколку е во функција на она што се случува во креветот. Сексуално созревате релативно доцна, но успевате да го надоместите изгубеното време.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!