Вие имате прво да ја знаете вистината

Детали за трагедијата кај Нови Пазар: Четири лица загинаа на лице место, едвај имаа по 20 години, повреден е еден брачен пар (видео)

Во сообраќајна несреќа во местото Лукаре на патот Нови Пазар – Рибарице вчера околу 22 часот дошло до верижен судир на две патнички возила на Ибарската магистрала.

Се дознава дека се судриле две возила со марка голф.

Од едно возило со краљевски регистерски таблички на лице место загинале четворица мажи, а од друго возило двајца се повредени и пренесени во болницата во Нови Пазар.

Како што се дознава, една брачна двојка е повредена, а жртвите биле во 1998, 1999 година и две во 2000 година.

Медицински екипи, полиција и пожарникари се уште се на лице место, а сообраќајот на оваа делница е во прекин.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!