Вие имате прво да ја знаете вистината

Како да му кажете чао на холестеролот и високиот притисок? Секој ден јадете ДВЕ лажици од оваа смеса и ќе бидете здрави како ДРЕН

Постојат различни ризици по здравјето на луѓето кога холестеролот е покачен. Може да влијае на другите витални органи и нивната функција.

Тоа се најчесто срцеви заболувања, зголемен ризик од срцев удар и мозочен удар, дијабетес…

Некои од најчестите причини се:

нездрава исхрана
недостаток на физичка активност
дебелина,

Сепак, високиот холестерол не е непроменлив фактор, постојат решенија за неговиот дисбаланс, и тоа од докажан извор.

Многу луѓе со години ја користат оваа смеса два пати на ден и никогаш немале проблеми со притисокот или холестеролот!

Рецептот е следниот:

Состојки:

1 лажица сок од лимон,
1 лажица мед,
1 парче рендан ѓумбир,
1 лажица јаболков оцет.

Подготовка и употреба:

Состојките ставете ги во блендер и пасирајте додека не добиете еднолична смеса. Се остава да отстои во фрижидер 5 дена.

Земете 2 пати на ден, пред појадок и вечера и наскоро ќе забележите позитивни резултати на крвната слика.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!