Вие имате прво да ја знаете вистината

Полицајка му играше во скут на оженетиот шеф: Сакам да и се извинам на сопругата на поручникот

Полицајката-почетничка која се најде на насловните страници откако танцуваше во скутот на оженет поручник на празнична забава, во солзи и се извини на сопругата. Полицајка од Њујорк која му играше на шефот е идентификувана како Вера Мекали (26), пишува Дејли Мејл.

Мекали откри дека работи од дома откако нејзиното видео се појави на социјалните мрежи – и налутено раскажа како се чувствувала „осудена“ поради инцидентот.

– Сакам да и се извинам на сопругата на поручникот, извинете, навистина ми е жал. Се надевам дека тоа не направи премногу штета на вашиот брак или вашиот личен живот, рече таа во видеото до кое дојде TMZ.

Судејќи по профилите на социјалните мрежи, таа се опишува себеси како многу мотивирана и решителна личност. Пред да ја облече униформата во февруари, таа работеше како агент за недвижности во Њујорк. Таа продолжува да наведува инспиративни цитати како „Успехот не доаѓа без неуспех“ и вели дека како млада научила дека успехот и богатството не доаѓаат сами по себе, туку мора да се заработат.

  • Одам по она што го сакам и не престанувам додека не го добијам. Ако не успеам, станувам и се обидувам повторно. Ја решив секоја задача, секоја препрека што беше пред мене. Сакам да им помагам на другите и секогаш ги ставам другите пред мене, пишуваше во нејзината биографија на LinkedIn пред да го избрише профилот.

Мекали е родена во Бронкс и учела на Колеџот за кривична правда Џон Џ. Како што пишуваат американските медиуми, веднаш по скандалот било тешко да се дојде до неа, а нејзиниот татко рекол дека после се била многу фрустрирана.

„Таа ми рече: „Тато, направив грешка. Многу ми е непријатно од тоа што го направив. Те засрамив тебе и целото семејство.“ Плачеше и плачеше. Таа е млада, а тој е оженет и е поручник. Би требало да знае подобро. Ќе ги тужам“, рекол таткото на девојчето, Џон Мекали.

Според медиумите, новата полицајка нема да се соочи со дисциплинска постапка.

Таа истакна дека сака ноќен живот и забави и дека може да го одвои приватното и деловното – да биде сериозна и закопчана на работа, но и опуштена надвор од должност. Таа додава дека се уште се чувствува многу засрамено и дека не излегува од дома откако видеото се појави во јавноста.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!