Вие имате прво да ја знаете вистината

ПУТИН ОТКРИВА КАКО ЌЕ ЈА ПОМИНЕ НОВОГОДИШНАТА НОЌ: Подготвува големо изненадување!

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека, според традицијата, новогодишната ноќ ќе ја помине со семејството. Новинар на телевизијата Русија 1 го праша рускиот лидер кои се неговите планови за 31 декември.

Па, какви би биле? Ќе бидам со моите роднини, ќе славам Нова година, ќе го слушам претседателот… Односно, честитките на претседателот, се пошегува Путин.

Претседателот призна дека во пресрет на празникот се обидува да најде време да избере подароци за своите внуци. Како што вели, не оди на шопинг.

За жал, не одам. Но, сега постои можност да одберам нешто на други начини и се трудам сам да го направам тоа. Се надевам дека ќе им се допаднат подароците, низ насмевка рече рускиот претседател.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!