Вие имате прво да ја знаете вистината

ИМА “БОМБИ” ВО ГРАДИТЕ! Најсекси промотеркаta на Moto GP ги честиташе празниците: На нејзиниот шарм “падна” и Роналдо (видео)

Ева Падлок е родена во Барселона, а иако студира дизајн на ентериер, се прослави како промотер на MOTO GP караваните.

Волшебната Каталонка по име Ева Падлок, која е родена во Барселона и се занимава со манекенство, се прослави како промотор на енергетски пијалок спонзориран од караванот Мото ГП.

Студирала внатрешен дизајн во училиштето Масана во Барселона. Сега таа го сврте вниманието кон објавите на Инстаграм, каде што има повеќе од еден милион следбеници, оскудно облечена како ги прославува новогодишните и божиќните празници.

Нејзиното презиме преведено од англиски значи катанец, што е своевидна иронија со оглед на нејзината отвореност и пред се убавата фигура и сексипилноста.

Таа позираше за насловната страница на престижниот американски магазин „Sport Illustrated“. Таа првенствено се занимава со внатрешен дизајн, но изгледот ја оддалечи од професијата.

Тоа не е ни чудо, ако се земе предвид колку Ева Падлок може да биде фатално маѓепсана, што најдобро се гледа на следното видео.

Ева, инаку, е шпанска манекенка, која се проби на големата сцена со снимање реклами, а потоа стана промотор на трката на најдобрите мотоциклисти во светот.

Според италијанските медиуми, Ева Падлок била страсна навивачка на Јувентус, кога познатиот Португалец Кристијано Роналдо дошол во таборот на торинската „стара дама“, имала многу силна желба да го запознае, што не и се допаднало на избраничката на Роналдо-Георгина, со која тој очекува дете.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!