Вие имате прво да ја знаете вистината

Спречен обид за криумчарење поголема количина лекови од државава кон Косово

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево при Регионалниот Центар Север завчера во 19:50 часот спречиле обид за криумчарење на поголема количина разновидни лекови од Република Македонија кон Косово, соопшти попладнево Министерството за натрешни работи.

– Во атарот на село Јажинце, тетовско, било забележано лице кое носело два поголеми пакета и не застанало на наредба на полициските службеници. При преглед на теренот биле пронајдени пакетите кои содржеле разновидни лекови, од кои 17.410 таблети, 970 ампули и 120 капсули. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, посочуваат од МВР

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!