Вие имате прво да ја знаете вистината

1 јануари неработен ден за сите граѓани

Согласно со Законот за празниците, 1 јануари – Нова Година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

-Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 1 јануари 2022 година (сабота), Нова Година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, информираат од МТСП.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните им ја честита Новата Година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!