Вие имате прво да ја знаете вистината

30 милиони денари буџетска поддршка за печатените медиуми: 11 компании ги исполнија условите

Владата денеска на 130-та седница донесе Одлука за одобрување средства од Буџетот за 2021 година за реализација на Програмата за поддршка за печатените медиуми.

Согласно одлуката, како што информираат од владината прес-служба, 30 милиони денари ќе им бидат распределени на 11 медиумски компании кои ги исполниле условите на јавниот повик за поддршка за печатење и дистрибуција.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!