Вие имате прво да ја знаете вистината

Животот на контроверзниот бизнисмен Андрија Драшковиќ виси на конец, благодарение на професионални доктори останал жив!

На контроверзниот бизнисмен, Андрија Драшковиќ (57 г.) животот му виси на конец, а го спаси само брзата интервенција на професионалниот медицинскиот персонал.

Андрија Драшковиќ за малку ќе го изгубил својот живот пред еден месец, кога му пукнало жолчното кесе.

Според соседните медиуми од Србија, човекот кој ја отслужи казната за убиството на Звонко Плеќиќ Плеќе (38 г.) добил сепса.

На крајот се се заврши добро. Тој беше опериран и се опорави. Инаку, Андрија веќе има четири стента кои му беа поставени по 11 февруари 2019 година, кога доживеа срцев удар додека скијаше на Копаоник. Неговите стентови се поставени во КБЦ Дедиње, наведува анонимен извор за соседните медиуми.

Според изворот, Андрија живее во неговата голема вила кај Рума. Тој почнал да ја гради вилата во 2012 година додека во тој момент ја отслужувал казната за убиството на Плеќиќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!