Вие имате прво да ја знаете вистината

Папата Франциско: И јас сум Црногорец! (видео)

Заменик премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, денес на социјалната мрежа Твитер објави дека во Ватикан се сретнал со папата Франциско.

Тој на социјалната мрежа го напиша следното: Ми беше чест да се сретнам со папата Франциско денеска во Ватикан.

Додека Папата во еден момент му порачал и му кажал: И јас сум Црногорец! 

Врховниот лидер изразил благодарност откако го потсетив на неговиот духовен татко Емили Огњановиќ, кој му беше духовен татко во Аргентина, инаку човек по потекло од Црна Гора, објави Абазовиќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!