Вие имате прво да ја знаете вистината

Балканскиот композитор Мили итно пренесен на операција! Новата година ќе ја дочека во болничкиот кревет

Александар Милиќ Мили доживеа голема несреќа непосредно пред Нова година, која очигледно ќе мора да ја помине и дочека во болница, бидејќи го чека редот за операција на стомакот.

Имено, на Мили ненадејно му се слошило додека бил во Истанбул. Тој имал болки во стомакот, претрпел силни болки и итно бил префрлен во болница на операција.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!