Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ го разоткти планот на Албин Курти: Приштина сака инцидент за подоцна да бара помош од Германија и САД

Претседателот на соседна Србија, изјави дека Приштина се однесува како некој што мисли дека треба да предизвика инцидент за Албин Курти да побара заштита од Американците и Германците.

Претседателот на Србија изјави дека Приштина се однесува како некој што мисли дека треба да предизвика инцидент за Албин Курти да побара заштита од Американците и Германците.

Тој изјави дека е поразително што Албанците се уште не сакале да го пуштат Вељко Одаловиќ да влезе во Косово и Метохија.

Истовремено тој треба да каже дека референдум нема да има. Ќе ја прашам меѓународната заедница и сите други кои ја поддржуваат независноста на т.н Косово, значи ли тоа дека тенкови ќе газат луѓе кои сакаат да учествуваат на референдумот ? – праша Вучиќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!