Вие имате прво да ја знаете вистината

Пирло може да ја предводи Бенфика

Поранешниот тренер на Јувентус, Андреа Пирло може да ја преземе Португалија, објави „Calciomercato.it“.

Бенфика е заинтересирана за 42-годишниот италијански фудбалски стручњак. Претседателот на клубот Руи Коста разгледува неколку кандидати.

Актуелниот стручњак на Бенфика, Хорхе Жесус, наскоро може да го напушти тимот. За потсетување, тимот под негово водство стигна до осминафиналето од Лигата на шампионите.

Пирло се повлече од функцијата тренер на Јувентус во мај 2021 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!