Вие имате прво да ја знаете вистината

Синот на Весна Радусиновиќ повеќе не сака да молчи за врската со неговиот очув! Преку ова не може да премолчи!

Синот на Весна Радусиновиќ, која го доби од бракот со Џевдет Тузлиќ, растеше со Миломир Мариќ, а јавноста сега конечно има можност да открие каква врска имаат очувот и синот на Весна.

Весна Радусиновиќ често зборуваше дека Мариќ на почетокот на нивната љубовна приказна особено ја освоил со односот кон нејзиниот син Ведран.

Нивната љубовна приказна започна со тоа што Весна на шега му даде до знаење на Мариќ дека и се допаѓа. Потоа во канцеларијата донела фотографии од синот Ведран, на кои Миломир рекол: Весна, имаш многу убав син, а таа низ смеа го прашала: Сакаш ли да ти родам еден ?.

Оттогаш полека започнала една од најромантичните љубовни приказни на балканската јавната сцена. Иако немале деца заедно, Миломир го гледал синот на Весна Радусиновиќ како свој син.

Тие двајца прекрасно се согласуваат. Ведран, кој завршува четврта година гимназија, израснал со Миломир. Изутрина го будел за на училиште, му подготвувал појадок, цедел овошје и одел на родителски состаноци, открила Весна во интервју за еден соседен медиум, додека во една друга прилика изјавила дека Ведран и Миломир имаат многу заеднички работи.

Тие се слични. Тоа е тој цинизам, таа иронија, погледот наречен: Заобиколете ме уметници, јас сум Водолија, човекот на новиот милениум. И тоа е. За Ведран отсекогаш сме биле мајка и татко од соништата, бидејќи како дете решил тој да не воспитува нас, а не ние него. Се согласивме на овој необичен експеримент и успеавме, открива Весна.

Сепак, синот на Весна Радусиновиќ, кој го обожава Мариќ, го обвини за една ситница.

Се уште не е целосно задоволен од знаењето на Мариќ за современите технологии, како и од моето непочитување на неговата желба да биде апсолутно анонимен, открива гордата мајка која често објавува фотографии од својот наследник на социјалните мрежи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!