Вие имате прво да ја знаете вистината

Бугарските “певици” работат турбо за Нова Година: Ова се новите “чалга” хитови на Преслава и екипата

Софија Маринова и Вања имаат заедничка песна Психијатар, Преслава е подготвена со нова песна. Алиша во дует со нов партнер, тоа се новите предновогодишни хитови на филк сцената во Бугарија.

Ново неочекувано поп-фолк дуо се најде на врвот на топ листите во лајт жанрот, Цветелина Јанева и Меди со песната Филм за нас. Двајцата изведувачи првпат се среќаваат на сцена, а дека комбинацијата им се допадна на фановите покажуваат реакциите на публиката. Само еден ден по нејзиното појавување, песната стана број 1 во бугарскиот тренд на YouTube и веќе има над милион прегледи само таму.

Песната е работена по музика на Меди, а аранжман на Даниел Ганев. Текстот го напиша Мариета Ангелова. Режијата на филмот му е доверена на Николај Нанков.

Киното и љубовта често одат рака под рака. И во двете, сепак, доаѓа моментот кога велите дека проекцијата е завршена. Ова во Филм за нас – во главните улоги: Цветелина Јанева и Меди, така беше најавено појавувањето на дуото на двајцата изведувачи.

Меди веќе се етаблира како нова поп-фолк ѕвезда по неколкуте успешни соло проекти и заедничката песна со колешката Галена – Каде бе ти, која стана хит.

По долго затишје во последните месеци, многу од уметниците во овој жанр објавија нови песни за време на празниците. Галена и Азис го претставија вториот дует ВНЛ, а Преслава најави дека наскоро ќе објави нова песна.

Се појави уште еден неочекуван дует – Вања и Софи Маринова се собраа да отпеат песна со провокативен наслов Психијатар. Алиша подготвува и нова песна со партнер во дует, која се уште не ја објавува.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!