Вие имате прво да ја знаете вистината

Спектакуларна прослава на 2022 година, погледајте ги импресивните огномети ширум светот (видео, фото)

Дубаи влезе во новата година со огномет на облакодерот Бурџ Калифа додека Лондончани се собраа околу познатиот Биг Бен.

По обичај, по повод новогодишната ноќ низ светските метрополи беа организирани пиротехнички спектакли, кои ретко се гледаат. Многу од нив градат, како Сиднеј во Австралија и Дубаи во Обединетите Арапски Емирати, со помош на нивните познати градби како Сиднејската опера или Бурџ Калифа. Ви пренесуваме преглед на спектакуларни огномети од делови од светот кои веќе влегле во 2022 година и оние кои се уште слават.

ЛОНДОН

БАНГКОК

ЏАКАРТА

КОЛОМБО

НОВ ЗЕЛАНД

ДУБАИ

СИДНЕЈ

ТОКИО

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!