Вие имате прво да ја знаете вистината

(Видео)Жена штом ќе ти го намисли е полоша од ФБИ: Се спремала за состанок, но еден повик и уништил се, еве што направила

Дина од САД објавила дека се подготвувала да оди на состанок кога открила дека праќа пораки на погрешна личност. Таа го кажа сето тоа на TikTok.

Пред да излезе на договорениот состанок, девојката чекала дечкото да и се јави, но бројот на кој праќала пораки не бил бројот на личноста со која требало да излезе.

Насловот на видеото беше: „Жените работат побрзо од ФБИ“.

„Треба да верувате во себе и на вашите инстинкти. Само што требаше да одам на состанок, да ги облечам чевлите, да се спремам и да му испратам порака на момчето со кое требаше да одам: „Еј, можеш ли да ми се јавиш да ги разјасниме деталите?’ Сепак, ID-то на повикувачот не се совпаѓало со неговото име. Веднаш го прашав „Кој е тоа? а тој збунето одговори „Кој? Не ја познавам таа личност“ и веднаш ми се смени тонот. Само му реков „Во ред е“ – рекла Дина.

Жената потоа прогуглала двајца мажи за кои се покажало дека се соработници, а момчето со кое требало да оди на состанок бил оженет.

“Ги барав на гугл. Тие се соработници. Тој е оженет. Најдов фотографии од свадбата. Прилично сум сигурна дека има дете”, рекла Дина.

Објавата е прегледана повеќе од 76.000 пати, а Дина со ова видео сакала да ги поттикне другите да истражат со кого излегуваат пред да излезат на состанок со некого.

@itsdynah

Women work faster than the FBI #fyp #foryou #datinginyour20s #cheater #trustyourgut #caughtcheating #womenalwaysknow

♬ original sound – It’s Dynah

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!