Вие имате прво да ја знаете вистината

Четири спортистки чии филмови за возрасни “растураат” на интернет, како тие од шампионки станале големи порно ѕвезди (фото)

Одамна е познато дека порно индустријата е една од гранките на општеството која најмногу заработува.

Затоа не е чудно што многумина се одлучуваат да влезат во тој свет, дури и спортистки кои забележале добри резултати во своите дисциплини. Повеќето спортистки кои го направија тоа причината ја најдоа во финансиите.

Ова се четири познати спортистки кои се свртеа кон порнографијата.

ЛЕА ЛЕКСИС – гимнастичарка

Леа беше повеќе од успешна гимнастичарка. Таа дури освои пет титули на националното првенство на САД.

Меѓутоа, светската слава ја постигна само со влегувањето во порно индустријата. Таа работи за најпознатите компании во светот од оваа индустрија и неколку пати е номинирана за AVN (Оскар на порно индустријата). Еден од нејзините најпознати филмови е наречен „Сексуална гимнастика“.

РЕНЕ ГРЕЈ – возач

Како и во повеќето случаи, и кај оваа Австралијка, парите одиграле клучна улога во нејзината одлука да се занимава со порнографија. Рене беше голем конкурент во шампионатот за супер автомобили V8.

Сепак, малку заработувала, па решила на радикален чекор. И од таа страна, тоа беше добра одлука бидејќи заработува милион евра месечно од снимање филмови.

МЕЛО ИМАИ – Сноубордерка

Јапонката, која сега има 34 години, се откажа од спортот по Олимписките игри во Торино во 2006 година. Почнала да работи на телевизија како водителка, а потоа станала модел за долна облека. Следниот чекор беше порно индустријата, па во тие години таа се појави во десетици филмови од овој жанр. Во 2017 година Имаи сними хардкор порно филм.

ВЕРНОНА ВАН ДЕР ЛУР – гимнастичарка

Во 2002 година, Верона Ван Дер Лур беше прогласена за најдобар холандски спортист. Сепак, повредата ја спречи да продолжи со големата кариера во гимнастиката.

Не само нејзината кариера, туку и нејзиниот живот тргна во надолна линија. Откако се скарала со нејзиниот татко, таа поминала две години како бездомник, а потоа во 2011 година завршила во затвор поради уцена.

Откако излезе од затвор, таа влезе во порно индустријата за да заработи за живот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!