Вие имате прво да ја знаете вистината

Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала погоди островска држава во Тихиот Океан

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди островската држава Вануату во јужниот дел на Пацификот, соопшти денеска Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 138 километри, соопшти ЕМСЦ, пренесува Ројтерс.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!