Вие имате прво да ја знаете вистината

Вистински хорор: Се породила за време на летот а бебето го фрлила во канта за отпадоци!

Персоналот на аеродромот во Маурициус пронашол новородено машко бебе во канта за отпадоци во тоалетот на авионот.

Уапсена е 20-годишна жена од Мадагаскар која родила дете и го оставила само во канта за отпадоци.

Авион слетал на аеродромот Сер Севусагур Рамгулам, на 1 јануари а полетал од Мадагаскар.

Вработените го пронашле бебето при рутинска царинска проверка. Забележале дека тоалетната хартија е обоена со крв и го однеле бебето во болница.

Аеродромската полиција ги испрашала патниците. Жената, која првично негираше дека момчето е нејзино, била принудена да направи лекарски преглед за да потврди дека штотуку се породила.

Таа во моментов е под полициски надзор во болницата, а таа и нејзиното дете се добро,

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!