Вие имате прво да ја знаете вистината

Нова акција на украинската војска: Погледнете што прават над Донбас, се очекува најлошото сценарио !?

Администрацијата на Народната полиција на самопрогласената Народна Република Доњецк стравува дека украинската армија би можела да организира провокација и воена интервенција на линијата на одвојување во Донбас.

На подрачјето во Павлопол и Широкин, забележано е дека 36-та поморска бригада на вооружените сили на Украина врши воздушно извидување. По воздушното извидување во областа на споменатите населени места, може да следи вооружена провокација со цел да се обвинат лидерите на републиките дека го прекршиле Комплексот на дополнителни мерки за контрола и почитување на режимот на прекин на огнот, изјави за новинарите претставник на ДНР.

Тој потсети дека употребата на дронови во областа на сепарацијата е строго забранета.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!