Вие имате прво да ја знаете вистината

Храброст или лудост: Оваа девојка е вистински хит, погледнете како го помина утрото по Нова година (видео)

Топлото време на почетокот на јануари ги намами најхрабрите на црногорското приморје да запливаат во морето во првите денови од новата 2022 година.

Тоа го потврди и глетката на плажата во Лучице, каде девојка пливала во морето. Со оглед на тоа што водата беше многу студена, таа се намокри само до половината и веднаш излезе од водата, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Таа не беше единствената што пливаше за новата година, имено, на видеото се гледа дека во водата има уште една жена, многу похрабра затоа што пливала низ морето, а била облечена и во костим за капење.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!