Вие имате прво да ја знаете вистината

“АКО МЕ УБИЈАТ, ТОА ГО НАПРАВИЈА АМЕРИКАНЦИТЕ И БРИТАНЦИТЕ”: Милорад Додик ја шокираше јавноста со својата изјава!

Претседателот на СНСД рече дека е точно дека се противи на Уставниот суд на БиХ, бидејќи тој одамна требало да функционира без странци.

Замислете дека САД ме обвинуваат за учество во корупција на Западен Балкан. Истите тие Американци ми покажуваа криминален октопод, од кој дел беше и Фахрудин Радончиќ, сопственикот на Аваз. А сега тој зборува за корупција во БиХ. Но, ќе останеме фокусирани на тоа да ја одржиме стабилноста на РС, рече Милорад Додик, членот на Претседателството на БИХ и додаде:

Секоја друга политика значи исчезнување на РС. Ќе ги спроведеме заклучоците на Народното собрание на РС. Разговарав со претседателот Вучиќ, тој потврди дека Србија нема да застане зад никакви санкции. Нема никакво вознемирување од наша страна. Немам врска со АТВ. Никогаш во животот не сум поканил ниту еден новинар од АТВ, РТС или БН за јас да би му уредувал некоја вест. Ова ми личи на ситуацијата кога Хусо ја заведувал својата кума. Кога се нашле во љубовна врска таа му вели: Хасо ајде бакни ме. Тој и одговара: Што тие е, ние ни ова да не смееме да го правиме, а камоли да се бакнуваме. Така ви е тоа со Американците, рече Додик, а пишува Српскаинфо.

Тој порача дека, што се однесува до Американците, останува само да го „убијат“.

„Јас и кажувам на јавноста, ако тоа се случи, сакам да кажат дека тоа го направиле Американците, со помош на Британците“, рече Додик.

Тој рече дека министерката за надворешни работи на Германија „сосема случајно“ денеска е во САД, што значи дека ќе продолжи да ја следи политиката на САД.

Но, јас ќе продолжам да ја следам мојата политика. Јас сум демократски избран претставник, а тие што го прават тоа е насилство. Како е можно Бајден да се занимава со корупција, а корупциските активности на неговото семејство се познати, рече Додик.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!