Вие имате прво да ја знаете вистината

(Видео)Крадец во сараево немаше среќа: Почна сериски да ја демонтира колата, ама заборави на камерите

Во Илиџа, во сараевската населба Пејтон, поточно во улицата Едма Еке Џубура, денеска камерите од автомобил снимија маж како краде делови од неколку автомобили.

На видеото испратено до редакцијата на Аваз од читатели се гледа како маж краде делови од возило.

Како што пишува медиумот, полицијата направила пријава и трага по сторителот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!