Вие имате прво да ја знаете вистината

Дали е возможно да има толку бомбастични гради на 55 години: Актерката им го помати умот на сите

Актерката Салма Хаек (55) е позната по своите раскошни облини кои сака да ги потенцира со облеката, а омилена „униформа“ и се секси костими за капење.

Така таа реши оваа година да ја започне во уште еден предизвикувачки модел со леопард принт, а фотографијата што ја објави на Инстаграм ги остави нејзините фанови во неверување.

„Првото кафе во првиот понеделник во првиот месец од новата година“, напиша таа во описот на фотографијата на која во преден план е нејзиното раскошно деколте.

„Како има оваа жена 55 години?“, „Најубавата жена на светот“, „Ти си совршена“, „Божица“, „Селма, ти си чудо“, се само дел од многуте комплименти што ги доби на за сметка на изгледот, а на фотографијата собра над милион лајкови.

Пред тоа, актерката ја честиташе Новата година на Инстаграм во уште еден секси костим, а на своите следбеници им посака во 2022 година да станат свесни за сопствената сила.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!