Вие имате прво да ја знаете вистината

За прв пат јавно се огласи Новак Ѓоковиќ на својо Инстаграм профил, погледнете што порача тенисерот на својте фанови ширум светот (фото)

Новак Ѓоковиќ се огласи на својот Инстаграм профил за прв пат откако беше „приведен“ во Австралија.

Ѓоковиќ минува низ вистински пекол, но херојски ги поднесува сите маки и не го има изгубено здравиот разум.

Новак на сите православни верници им го честиташе големиот празник Божиќ

Мир Божји. Христос се роди. Среќен Божиќ. Љубовта нека ве зајакне и исполнува, напиша Новак на својот профил.

Ѓоковиќ дополнително имаше и порака до сите луѓе кои го поддржуваат во овие тешки моменти.

Благодарам на моето семејство, и на цела Србија како и на сите добри луѓе ширум светот кои ми испраќаат поддршка. Ти благодарам драг Боже за здравјето, стоеше во пораката напишана од Ѓоковиќ на својот профил.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!