Вие имате прво да ја знаете вистината

Влегуваме во ретрограден Меркур: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи и неочекувани промени во животот!

Првиот ретрограден Меркур оваа година не очекува во периодот од 14 јануари до 3 февруари, а интересно е што во знакот на Водолија ќе биде ретрограден до 25 јануари, а додека пак знакот на Јарец ќе биде ретрограден во периодот од 25 јануари до 3 февруари. Овој период ќе ви донесе на прво место преиспитување односно што сакате, а што не сакате во животот.

Како и секогаш, ретроградниот Меркур „сериозно“ ќе влијае на сите знаци од хороскопот, но овие три знаци ќе го почувствуваат посилно од останатите.

ЈАРЕЦ
Сите тајни и тишини, сето она што сте го сокриле ќе излезе на површина и ќе ви стане тешко да продолжите да живеете во лаги. Ќе треба да соберете храброст да се борите со сопствените тајни и да признаете се што ви треба за да ги задоволите луѓето. Можеби сте збунети во која насока да одите понатаму, но погледнете длабоко во срцето и слушајте што ви кажува чувството во стомакот.

ШКОРПИЈА
Ретроградниот Меркур ќе ви донесе големи финанскиски проблеми, можеби дури и стари долгови. Ќе дојдете до позиција кога ќе треба да направите пресметка и да се откажете од некои желби и проекти што ги имате замислено за вас.

ОВЕН
За Овенот ова ќе биде турбулентен период, особено кога се во прашање емоциите и односите со саканите. Ве очекува големо изненадување или непланиран настан кој ќе го промени текот на работите во вашата врска. После тоа ништо нема да биде исто, можно е или да ве натера да завршите засекогаш или да ги решите претходните конфликти и да продолжите со повеќе разбирање.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!