Вие имате прво да ја знаете вистината

Полицијата во Белград пронајде безживотно тело на брегот на Дунав! Се утврдува индетитетот на лицето

Денес (сабота) наутро во периодот околу 9.30 часот по локално време е пријавено дека во водата покрај брегот на реката Дунав на улицата Рибарска во Вуковар, Белград забележано е безживотно тело.

Полициски службеници веднаш излегле на местото на настанот, извршиле увид а судски вештак само ја констатирал смрт во телото.

Утврдено е дека се работи за тело на машко лице и дека засега нема траги кои укажуваат на кривично дело или некакво насилство. Седнува да се утврди идентитетот на машкото лице и сите околности околу овој настан.

Телото е пренесено во Националниот медицински центар Вуковар, каде со обдукција ќе се утврдат причините за смртта.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!