Вие имате прво да ја знаете вистината

Мајка си ги киднапирала синовите и побегнала во странство

46-годишна жена од Андалузија побегнала во Португалија, каде се криела повеќе од два месеци.

Според истрагата на шпанската воена полиција во соработка со португалската полиција, жената се сокрила во општината Алезур, на југозападниот брег на Пиринејскиот полуостров.

И покрај потрагата по жената и нејзините деца на возраст од 12 и 14 години од почетокот на ноември, жената не била уапсена додека не се вратила во Севиља на неколку дена.

Според шпанските жандарми, разведената жена не го известила таткото на момчињата за нејзиното заминување во Португалија, по што случајот го проследил до органите на прогонот.

Таткото отишол да ги земе децата за да ги однесе на вакцина.

Судот во Севиља во средата ја ослободи 46-годишна жена од притвор, но и забрани да им пријде на синовите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!