Вие имате прво да ја знаете вистината

Судот ја продолжи забраната на Душко Тошиќ да и се приближува на Јелена Карлеуша за уште 30 дена

Првиот основен суд во Белград ја продолжи итната забрана на Душко Тошиќ за мерката приближување кон Јелена Карлеуша за уште 30 дена, јавува Танјуг.

Потсетуваме, на 7 јануари, по извршените проценки во Полициската станица Савски Венац, на Тошиќ му е изречена итна мерка забрана за приближување и комуникација со Карлеуш во траење од 48 часа.

Обвинителството вчера предложи продолжување на оваа мерка, а судијата на претходна постапка го усвои овој предлог.

Карлеуша во петокот го пријавила Тошиќ во полиција за семејно насилство. Меѓутоа, таа одбила да оди на лекарски преглед и да даде изјава.

Тошиќ пред инспекторите во полициската станица Савски Венац изјави дека е шокиран што сопругата го пријавила. Неговиот адвокат Небојша Перовиќ негираше дека неговиот клиент е виновен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!