Вие имате прво да ја знаете вистината

15 пензионери се качија на клацкалка, па следеше урнебесна сцена: Паѓаат како деца (Видео)

Што би рекол Гете: „Најголемиот човек останува дете“. Колку и да сме возрасни, во нас има работи и желби кои не можат да се променат, па така и некои ситни задоволства, како играњето во парк.

Една група пензионери решила малку да се забавува на клацкалка, не грижејќи се за можните последици по нивното здравје.

Posted by Espreso Video on Saturday, January 8, 2022

Во видеото можеме да видиме како стојат на гредата во низа, како на час по физичко. Поставена е како клацкалка, па решиле внимателно да се движат лево-десно за да постигнат ефект на замавнување.

Но, во еден момент дедовците почнаа да се нишаат и да губат рамнотежа, а неколку од нив завршија на земја.

Видеото го насмеа интернетот, меѓу кои и нас, но сепак се надеваме дека нема повредени.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!