Вие имате прво да ја знаете вистината

ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЌ ПОВТОРНО ЗАРАЗЕН СО Корона! Вирусот ги нападна неговите бели дробови – позитивно цело семејство

Чедомир Јовановиќ е заразен со Ковид-19 по втор пат.

Лидерот на ЛДП на Божик бил виден во болницата Драгиша Мишовиќ на Дедиње, каде му било извршено тестирање, по што било потврдено дека е позитивен.

Според извор близок до политичарот, тој има пневмонија, но за разлика од претходниот пат, клиничката слика е многу полесна бидејќи бил вакциниран.

Во куќата на Чедо Јовановиќ сите се позитивни на вирусот. Сопругата Јелена и децата имаат поблага форма од Чеда. Сопругата на Јовановиќ е на антибиотици, а лекарот му препишал молнупиравир.

Вирусот повторно ги нападна неговите бели дробови, но овој пат полесно бидејќи беше вакциниран.

Чедомир и сопругата ги примија сите три вакцини, а вакцинирани се и нивните наследници со што се спасија од посериозни последици.

Со оглед на хаосот што короната го создаде на неговите бели дробови во јули 2020 година, кога немаше вакцина, сега тој помина многу подобро – вели изворот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!