Вие имате прво да ја знаете вистината

Банана бизнисот продолжува да цвета: Работници пронајдоа 400 килограми кокаин во пакети од банани во Црна Гора

Работници во магацин на фирмата „Воли“ пронашле сомнителна материја во пакување со банани, а се сомневаат дека се работи за кокаин, јавија подгоричките медиуми.

Ниту полицијата, ниту фирмата на бизнисменот Драган Бокан се уште официјално не се огласија. Воли е најголемиот малопродажен синџир во Црна Гора.

Медиумите објавија дека се пронајдени околу 400 килограми супстанца за која постои сомневање дека е кокаин.

‼️ПРАВА ЦРНА ГОРА ЕКСКЛУЗУВНО: КОКАИН У МАГАЦИНУ “ВОЛИЈА”‼️Права Црна Гора је управо добила фотографије из логистичког…

Posted by Marko Milačić – Prava Crna Gora on Wednesday, January 12, 2022

Полицијата е на лице место и зема изјави од вработените.

Владејачката „Права Црна Гора“ се огласи и соопшти дека им биле доставени фотографии на кои се гледа пакет банани, „како што се сомнева голема количина, според сите индиции, кокаин“.

Тие ги повикаа институциите итно да реагираат.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!