Вие имате прво да ја знаете вистината

Ретроградниот Меркур најмногу ќе удри на овие четири знаци, дали сте вие меѓу нив?

Ретроградниот Меркур започнува на 14 јануари, а еве кои знаци ќе го почувствуваат неговиот ефект на своја кожа кога се во прашање успехот, парите и работата!

Овен

Меркур ќе биде на ретроградна патека низ вашата 11-та куќа, задолжена за односите со другите луѓе. Проекти на кои сте работеле тимски или комуникација со луѓе кои долго време не се дел од вашиот живот, сето тоа излегува на површина и бара сериозна ревизија! Сега е време да ги преиспитате вашите цели и односи и да видите кои ве водат на вистинскиот пат, а кои само ве повлекуваат назад.

Бик

Ретроградниот Меркур е во вашата 11-та куќа во кариерата и успорува дел од напредокот што го очекувавте на работа. Можеби сте преземале повеќе одговорности или сте очекувале подобра позиција на работното место на кое моментално сте, но се чини дека се е на место. Дури на крајот на месецот ќе сфатите што треба да направите, а тоа ќе значи голема промена.

Стрелец

Во 3-та куќа на комуникацијата, Меркур ќе ве полуди, особено на работа! Секој проект ќе трае подолго, секој состанок ќе изгледа како губење време, а луѓето со кои ги делите обврските изгледа ги нема. Ќе биде хаотично, но можете да се извлечете, важно е само да бидете фокусирани и креативни.

Јарец

Меркур се движи низ вашата втора куќа, одговорна за парите и ве тера да се справите со некои финансиски проблеми. Тоа можеби не се ни конкретни проблеми, туку планови, неизвесности и неизвесности. Дали имате заем, дали размислувате за тоа? Сакате да купите нов стан или автомобил? За сето тоа, Меркур прво ќе ве натера да се запрашате, па дури потоа ќе ви даде сила и храброст да го решите. Не дозволувајте тоа да ве обесхрабри!

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!