Вие имате прво да ја знаете вистината

Хорор во Пула – Син ги убил мајка си и татко си , Соседите: Беше малку чуден, спремен да прави сра**

Тешко двојно убиство се случи денеска во Пула на улицата Аргонаутска, каде синот ги убил татко си и мајка си. Полицијата пристигнала на местото на злосторството околу 16 часот и 15 минути и во куќата пронашла две мртви лица. Во тек е истрага, а осомничениот во врска со настанот е во притвор во полициската станица во Пула.

Како што пишува Глас Истре, жртвите се Д.Б. и Н.Б., а сторител е нивниот 30-годишен син В.Б. Глас Истре пријавил дека убиениот Д.Б. бил долгогодишен работник на Уљаник, во кој бил и управител.

Според портпаролката на истарската полиција, Сузана Сокач, дури по завршување на истрагата ќе се знае точното време на смртта на двете лица кои биле пронајдени мртви, а потоа ќе биде објавено и како се убиени.

Таа потврди дека сите се во крвно сродство. На прашањето дали лицето по злосторството се предал во полиција, Сокач рече дека полицијата добила информација дека телата се во семејната куќа.

– Излеговме на местото на настанот и ја потврдивме таа информација. Најдовме постар маж и жена. Тоа се членови на семејството, изјави Сокач. Таа додаде дека полицијата претходно не постапувала на оваа адреса, особено не поради нарушените семејни односи.

[UŽIVO] Strava u Puli: U kući pronašli dva tijela, jednog čovjeka odveli u postaju

[UŽIVO] Strava u Puli: U kući pronašli dva tijela, jednog čovjeka odveli u postajuViše na https://bit.ly/3ttFsFl

Posted by 24sata on Friday, January 14, 2022

– Насилникот инаку и е познат на полицијата по своите постапки, но ние засега не би излегле со тие информации. Но, ова не се насилни злосторства, им рече Сокач на новинарите.

Околу семејната куќа се собрале многу соседи на населбата Греговица. Накратко дознавме дека синот кој е во полициска станица живеел со родителите во семејниот дом и често бил виден на велосипед. Тие не слушнале за семејни несогласувања или нешто слично.

-Тука живееше цел живот со родителите. Сестрата се пресели со момчето. Како деца сите се дружевме. Има околу триесет години. Секој ден е на велосипед. Беше малку чуден. Беше спремен да прави срања. Можеше да се види на почетокот, кога ќе го видиш, иако никогаш не сум имал проблем со него. Очигледно тоа се случило синоќа. Изгледа дека не пукаше затоа што никој не го слушна истрелот. Татко му работеше во градежништво, а и мајка му беше добро. Сите шетаа тука. Добри луѓе. И двајцата работеа. Тоа е тоа кога ќе ти се помати умот, велат првите комшии.

Некои наведуваат и дека убиството се случило синоќа и дека таква ситуација била затекната во куќата од страна на ќерката, односно сестрата на осомничениот. Но, што точно се случило и кога се случиле настаните ќе се знае дури утре.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!